Řady postupů a komponent klasické polygrafie jsou i dnes v počítačové grafice a dtp velmi dobrým řešením! Klasické publikování stále přináší potřebu orientovat se, alespoň v základních pojmech polygrafie. Často se zde setkáváte místo milimetrů a centimetrů s body a cicery, kterými jsou označovány tloušťky linek, velikosti sazby atd.. Jedním z v praxi ověřených způsobů práce v takovém grafickém prostředí jsou typografická pravítka. Podobně praktickou pomůckou jsou typografické lupy, jejichž použití přesahuje oblasti klasického publikování. Sympatické na typografických pomůckách je, že za skutečně malou cenu dovedou zabránit velkým a mnohdy i finančně náročným problémům. Byla by škoda je nemít na Vašem pracovišti. Co říkáte?

TYPOGRAFICKÁ LUPA

Tolik potřebná pomůcka pro každé typografické pracoviště. Odhalí vše, na co oči nestačí. Klasická se může pochlubit rozkládacím mechanismem kovovou konstrukcí a osvětlením integrovanou LED diodou. Kovová je i druhá, původem vojenská lupa zaujme opravdovou bytelností.

více ZDE


alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Typografická lupa alt ZDE alt

alt

TYPOGRAFICKÉ PRAVÍTKO

Pravítko je vysvícené na transparentním filmu. Díky němu velmi jednoduše zjistíte velikost písma, kolik bodů má čára atd.

více ZDE


alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Typografické pravítko alt ZDE alt


alt

OPTICKÝ MIKROSKOP
120_ikona
Proč má cenu vidět tiskový bod? Tiskový bod je základ celkové kvality tisku. Rozpité a neostré nebo špatně barevné tiskové body jsou jednoznačným důvodem k reklamaci. K tomu, abyste mohli posoudit parametry tiskového bodu, potřebujete mít při ruce mikroskop s alespoň 60ti násobným zvětšením. Moderní technologie nabízejí hned 2 možnosti:  Kapesní optický mikroskop OM100 a OM100LED s 60–100 násobným zvětšením. Výhodou je cena, opravdu kapesní rozměry (100x25x15 mm) a solidní optické parametry (mimo jiné i možnost manuálního doostření podle kvality Vašeho zraku). K dispozici je i model s LED osvětlením. Více ZDE. alt CENY A OBJEDNÁVKY alt Optický mikroskop OM100 a OM100LED alt ZDE


USB mikroskop


S USB mikroskopem se vyhnete potenciálním potížím v nestandardních zakázkách, kdy zákazník experimentuje, (aniž to ví, či řekne) s různými typy rastrování, tvarem či velikostí tiskového bodu. Za zaváděcí cenu tak dostanete řešení pro auditovatelnou kontrolu kvality tisku, včetně příslušného software pro archivaci a tisk.
Oblasti použití - kontrola a dokumentování kvality klasického i digitálního tisku až do úrovně struktury papíru, použitých tiskových barev, velikosti a tvaru tiskových bodů... Srovnání kvality originálních a alternativních inkoustů a tonerů. Kontrola pixelů plazma a LCD monitorů a televizí. Další použití - věda, výzkum, výuka, zdravotnictví, klenotnictví, kontrola technologií v průmyslu, posudky a odhady, kriminalistika, bankovnictví, botanika, filatelie, archeologie... Elektronický výstup pro snadnou dokumentaci a korespondenci. Více ZDE alt CENY A OBJEDNÁVKY alt USB mikroskop UM200 alt ZDE

 

720_USBM_image_web

Corel, Pinnacle, Pantone, CMYK, RAL, NCS, LightBOX | dtpstudio.cz

Corel, Pinnacle, Pantone

CMYK, RAL, NCS, LightBOX